Artykuł sponsorowany

Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru wiązanek i wieńców pogrzebowych

Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru wiązanek i wieńców pogrzebowych

Wiązanki i wieńce pogrzebowe są ważnym elementem ceremonii pogrzebowej, symbolizującym pamięć o zmarłym oraz okazującym szacunek jego bliskim. Wybór odpowiednich kwiatów może być trudny, zwłaszcza w sytuacji żałoby. Warto jednak znać znaczenie poszczególnych gatunków, aby wyrazić uczucia w sposób adekwatny do sytuacji. W artykule przedstawiamy wskazówki dotyczące wyboru wiązanek i wieńców pogrzebowych, zwracając uwagę na symbolikę kwiatów.

Znaczenie kwiatów w wiązankach i wieńcach pogrzebowych

Kwiaty mają swoją symbolikę, która może wpłynąć na odbiór wiązanek czy wieńców. Róże są symbolem miłości, szacunku i troski, a ich kolor ma również swoje znaczenie – czerwone róże symbolizują miłość, białe – niewinność, a żółte – przyjaźń. Stokrotki natomiast oznaczają niewinność i czystość, dlatego często wybierane są dla osób młodych lub dzieci. Lilia to symbol czystości i godności, a goździki – miłości, wierności i odwagi. Warto zatem zastanowić się nad tym, jakie uczucia chcemy wyrazić poprzez kwiaty.

Wiązanki pogrzebowe – jakie wybrać 

Wiązanki pogrzebowe to klasyczny wybór na ceremonię pogrzebową. Mogą być wykonane z różnych gatunków kwiatów, takich jak róże, lilie, goździki czy stokrotki. Ważne jest, aby kwiaty były świeże i dobrze dobrane pod względem kolorystycznym. Mogą być ułożone w różnych formach – od prostych bukietów po bardziej skomplikowane wiązanki i wieńce pogrzebowe. W Lublinie warto skorzystać z oferty firmy Hades, która specjalizuje się w tworzeniu wieńców i wiązanek pogrzebowych na indywidualne zamówienie.

Wieńce pogrzebowe – tradycja i symbolika

Wieńce pogrzebowe to kolejna forma kwiatowej oprawy ceremonii pogrzebowej. Są one symbolem wieczności i nieśmiertelności duszy zmarłego oraz okręgu życia i śmierci. Tradycyjnie wieńce wykonywane są z żywych kwiatów, liści i gałązek, choć coraz częściej można spotkać również wieńce wykonane z materiałów sztucznych. Wybierając wieńce warto pamiętać o ich symbolice oraz dostosować je do indywidualnych preferencji zmarłego lub jego rodziny.

Kwiaty sezonowe – ekologiczny wybór na pogrzeb

Warto również pomyśleć o wyborze kwiatów sezonowych, które są bardziej ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Kwiaty takie jak tulipany, narcyzy czy chryzantemy są dostępne w różnych porach roku i mogą być piękną alternatywą dla tradycyjnych gatunków. Wybierając kwiaty sezonowe, pamiętajmy jednak o ich znaczeniu i dopasowaniu do sytuacji. W ten sposób oddamy hołd zmarłemu w sposób adekwatny do jego życiowych wartości i przekonań.

Kwiaty doniczkowe jako alternatywa dla ciętych kwiatów

Kwiaty doniczkowe mogą stanowić interesującą alternatywę dla tradycyjnych wiązanek i wieńców pogrzebowych. Rośliny takie jak storczyki, anturium czy peace lily symbolizują trwałość, życie i odrodzenie, a ich żywotność sprawia, że mogą być dłużej obecne w domu rodziny zmarłego, przypominając o bliskiej osobie. Wybierając kwiaty doniczkowe, warto zwrócić uwagę na ich wymagania pielęgnacyjne.